26
06.26
Zakończenie roku przedszkolnego to jeden z ważniejszych dni dla przedszkolaków. Jest to szczególnie ważny moment dla starszaków, gdyż to oni po opuszczeniu przedszkolnych murów rozpoczną naukę w klasie pierwszej. 24 i 25 czerwca sześciolatki z dwóch grup: Pszczółki i Biedronki uroczyście pożegnały przedszkole. Poprzez wiersze, piosenki oraz tańce wyraziły swoją wdzięczność i podziękowanie wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom przedszkola za trud włożony w wychowanie i opiekę, za wspaniałe i wspólne lata pobytu w przedszkolu.
26
06.26
Wydaje się, że jeszcze przed chwilą w kalendarzu gościł wrzesień, a my witaliśmy dzieci, rozpoczynając nowy rok przedszkolny. Dziś – pomału go żegnamy, przewracając ostatnie już karty tegorocznej przedszkolnej księgi, podsumowując minione wydarzenia. Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy rok w naszej placówce, pełen emocji i odkrywania nieznanego dotąd świata. Dla innych – kolejny, w którym z uśmiechem wracały do znanych sal, kolegów i nauczycieli. W mijających dniach w każdej młodszej grupie odbyło się krótkie podsumowanie i symboliczne zakończenie mijającego roku przedszkolnego.
25
06.26
21
06.26
Z wizytą w Szkole Podstawowej im. J. Wybickiego
Przedszkolaki z dwóch najstarszych grup – PSZCZÓŁKI i BIEDRONKI odwiedziły Szkołę Podstawową im. Józefa Wybickiego, do której od września 2026 r. będą uczęszczać, jako nowi uczniowie. Celem wizyty było poznanie szkoły. Dzieci zwiedziły wiele pomieszczeń szkolnych, m.in.: sale lekcyjne, salę gimnastyczną, szatnię, bibliotekę, świetlicę, gabinet higienistki szkolnej.
21
06.26
19
06.26
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywny Przedszkolak – Kreatywne Dziecko”
W roku szkolnym 2025/2026 przedszkolaki z grupy SMERFIKI realizowały Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywny Przedszkolak – Kreatywne Dziecko”. Głównym celem projektu było uruchomienie i wspieranie dziecięcej kreatywności poprzez twórcze działania inspirowane naturą i sprawdzonymi nurtami pedagogicznymi.