Nasze przedszkole

Jesteśmy przedszkolem przyjaznym dziecku i otwartym na jego potrzeby, promującym działania twórcze swoich wychowanków, dającym możliwość wspaniałej zabawy i wszechstronnego rozwoju. Kierujemy się filozofią wychowania podmiotowego i respektujemy prawa dziecka. Łącząc zabawę z codziennymi zajęciami przygotowujemy dzieci do podjęcia obowiązków szkolnych. Nasze przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16:30.

Panuje tu przyjazna i rodzinna atmosfera. Posiadamy wykwalifikowaną i życzliwą kadrę pedagogiczną. Wszyscy nauczyciele mają wykształcenie wyższe – pedagogiczne, doskonalą swój warsztat pracy uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach oraz podejmując podyplomowe studia.

Nasza placówka nosi nazwę  Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku. Organem prowadzącym jest Wójt Gminy Frysztak, nadzór pedagogiczny sprawuje kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Przedszkole położone jest na malowniczej górce, skąd rozciąga się piękny widok na Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy.

Mieści się w budynku jednopiętrowym, wolno stojącym. Na parterze znajduje się: szatnia dla dzieci, korytarz, duża jadalnia, 2 sale zajęć dla dzieci z łazienkami, toaleta dla personelu, a także gabinet intendentki. Na piętrze są do dyspozycji cztery duże sale zajęć z łazienkami, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora i gabinet logopedyczny. Pomieszczenie piwnic wykorzystane jest na szatnię dla dzieci, zaplecze kuchenne, magazyny i kotłownię. Dzięki kolorowym dekoracjom każda sala zajęć posiada swój odrębny klimat, spełniając potrzeby i oczekiwania zarówno  rodziców jak i dzieci. Wokół przedszkola znajduje się ogród przedszkolny oraz plac zabaw.

Obejrzyj galerię zdjęć

Z  HISTORII

„Przedszkole we Frysztaku funkcjonuje od 1937 roku. W początkowym okresie była to „Ochronka dla Dzieci Chrześcijańskich Narodowości Polskiej im. Jana Samolewicza we Frysztaku”. Fundatorem ochronki był długoletni burmistrz Frysztaka Jan Samolewicz, który z zawodu był masarzem. Ochronkę – przedszkole prowadziły siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Jezusowego. Początkiem lat 60-tych XX wieku przedszkole przejęła administracja państwowa. W miejsce sióstr zakonnych wprowadzono świeckie wychowawczynie. W roku 1988 przedszkole zostało przeniesione do budynku po szkole podstawowej, który w latach 1984-1988 został zaadaptowany na potrzeby przedszkola.” Funkcjonuje w nim do dnia dzisiejszego.

Wykorzystano fragmenty książki „Przyczynki do historii Frysztaka”

Pod redakcją Eligiusza Marcinkowskiego tom III

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt