PROPOZYCJE ZADAŃ I AKTYWNOŚCI DLA PRZEDSZKOLAKÓW17.03.2020 15:22

 

,

Wiemy, że doskonale potraficie się bawić ze swoimi dziećmi. Chcemy jednak inspirować, wskazać sposoby spędzania wolnego czasu, by w jakiś sposób pomóc w tej trudnej sytuacji. Przedstawiamy Wam pomysły, które możecie wykorzystać według własnego uznania. 

Obserwujemy pogodę                             

Kodowanie na dywanie                                                      

Gry matematyczne                                               

 Gimnastyka w domu                                 

Masy sensoryczne i plastyczne – przepisy                     

Litery i cyfry –  grafomotoryka – do wydruku                

Ćwiczenia logopedyczne

Karty pracy dla młodszych przedszkolaków 

Kocia matematyka

Rodzinne zadania           

Rodzinne zadania cz.2

Bajka terapeutyczna o królu Wirusie i Kwarantannie

Buliba – gry, które uczą 

Unikaj choroby – mądre bajki dla dzieci

Poranna rozgrzewka – ćwiczenia ruchowe

Propozycja-zabawy-ruchowej

Rodzinne zadania cz.3 

 

J. ANGIELSKI

 Angielski dla dzieci            

 Liczby po angielsku

Piosenki dla dzieci Super Simple Songs

Bugs Team1 – Cards1

Bugs Team1 – Stories

Bugs Team1 -Cards2

Piosenka Baby Shark

 

LOGOPEDIA

Informujemy Rodziców, których dzieci objęte są terapią logopedyczną o możliwości skorzystania z propozycji ćwiczeń logopedycznych zamieszczonych pod poniższymi linkami.

.

ZABAWY I ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE

Złap motylka-DRA-DRO         

 Nakarm zajączka – L

Parasolka – ćw. oddechowe

 

KRĄG TEMATYCZNY: „WIELKANOCNE ZWYCZAJE” – 06.04 – 10.04.2020

W tym tygodniu dzieci poszerzą swoją  wiedzę na temat zwyczajów i tradycji związanych z Wielkanocą. Poćwiczą aktywne słuchanie, poprzez udostępnione słuchowiska, bajki i filmy. Poznają piosenki związane tematycznie z Wielkanocą. Będą ćwiczyć analizę i syntezę słuchową. Będą miały również możliwość stworzenia prac plastycznych. Rozwiną sprawność ruchową dzięki zabawom, a poprzez ćwiczenia grafomotoryczne usprawnią motorykę małą. Rozwiną umiejętność koncentracji uwagi, umiejętność logicznego myślenia poprzez liczne zabawy matematyczne. Utrwalą wielką i małą literę „F, f”.

 

Propozycje dla wszystkich grup wiekowych:

DOMOWE PRZEDSZKOLE „Świąteczne zwyczaje-Wielkanoc”

film „Co wiesz o jajkach?”

Kolorowanki dla młodszych i starszych

piosenka „Święta z jajkiem i zającem”

Inspiracje plastyczne – Wielkanocny wieniec

Inspiracje plastyczne – Pisanki 

Inspiracje plastyczne – Pisanki styropianowe

Wielkanoc-karty-pracy

Wielkanocne memory

Znajdź różnice

 

3-4 – latki

puzzle-pisanki

Wielkanocne-pyszności-opowiadanie-ilustracja

Baranek, zajączek, kurczaczek – inspiracje plastyczne

piosenka „Żółty kurczaczek”

stół-wielkanocny

Pisanki-przeliczanie

Kurczątko-kodowanie

5-6 – latki

atrybuty-Wielkanocy, Symbole-atrybutów-wielkanocnych

Opowiadanie-Bajeczka-wielkanocna-A.-Galica

WIELKANOCNY-KOSZYCZEK-OPOWIADANIE-Z-ILUSTRACJAMI

Karty-pracy-litera-F

Ćwiczenia-grafomotoryczne

Utrwalanie-wiadomości-na-temat-zwyczajów-wielkanocnych.

Rozwijanie-kompetencji-matematycznych.

Symbole-Świąt-Wielkanocnych 

KRĄG TEMATYCZNY:„WIOSENNE POWROTY”– 30.03 – 03.04.2020

.W tym tygodniu dziecko wzbogaci wiadomości na temat ptaków i ich wiosennych zwyczajów. Rozbudzi zainteresowania przyrodnicze oraz chęć obserwowania otaczającego go świata. Pozna charakterystyczne cechy budowy ptaka, ze szczególnym zwróceniem uwagi na bociana. Poprzez udostępnione opowiadania, filmy, zrozumie znaczenie ptaków dla środowiska. Pozna właściwości jaj. Posłucha piosenek i chętnie przy nich zatańczy, ćwicząc sprawność fizyczną. Rozwinie sprawność manualną, przez wykonywanie proponowanych prac plastycznych. Udoskonali myślenie matematyczne dzięki zagadkom logicznym, łączeniu w pary, klasyfikowaniu przedmiotów, przeliczaniu obiektów oraz określaniu ich położenia w przestrzeni. Starszaki poznają literkę „J”. Dzieci udoskonalą umiejętność koncentracji uwagi nad wykonywanymi zadaniami oraz chęć zdobywania samodzielnych doświadczeń.

.

Propozycje dla wszystkich grup wiekowych:

.

Piosenka KLE KLE BOĆKU

Głosy ptaków.

Inspiracje plastyczne – Bocian    Żabki

Film – Wywiad z bocianem

Kamera on line – Bocianie gniazdo

Gra interaktywna – WĘDRUJĄCA ŻABKA

Jak powstaje książka? – film 

3,4 – LATKI

Ptasia-narada-opowiadanie-ilustracja.

Bocian-pokoloruj-wg-wzoru

ĆWICZENIA_DLA_STÓP-3-4latki

Bocian-puzzle

W-bocianim-gnieździe-historyjka-obrazkowa

Żabka

Jajko-szablon

Kodowanie-tulipan

5,6 – LATKI

karty pracy – litera J

Opowiadanie-Co słychać panie bocianie

Edukacja Matematyczna-ćwiczenia

PTAKI – karty pracy

Ćwiczenia grafomotoryczne

Kodowanie – bocian

KRĄG TEMATYCZNY: „JUŻ PRZYSZŁA WIOSNA” – 23 – 27.03.2020

W tym tygodniu dziecko pozna, jakie są pierwsze oznaki wiosny i czym są zwiastuny wiosny, poćwiczy aktywne słuchanie poprzez udostępnione słuchowiska, bajki i filmy, rozwiąże proste zadania matematyczne, porówna i uporządkuje zbiory oraz utrwali stosunki przestrzenne obiektów względem siebie, poćwiczy umiejętności przeliczania, logiczne myślenie i spostrzegawczość. Nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek i wierszy. Pozna lub utrwali słownictwo w j. angielskim. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych, rozwiązywania łamigłówek i quizów tematycznych. Dziecko może założyć hodowlę rzeżuchy lub innych roślin oraz przeprowadzić wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. 6-latki poznają i utrwalą kolejną literkę i cyferkę.

Propozycje dla wszystkich grup wiekowych:

3,4,5 – LATKI

6 -LATKI

 

KRĄG TEMATYCZNY: „MARCOWA POGODA” – 16 – 20.03.2020

.

Zagadki na temat zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla marcowej pogody

W MARCU JAK W GARNCU-prezentacja multimedialna do pobrania

Wiersz „MARCOWE KAPRYSY”

Karta pracy MARCOWA POGODA cz.1

Karta pracy MARCOWA POGODA cz.2

Eksperyment BURZA W SZKLANCE WODY

Piosenka o pogodzie

Wirujące parasolki

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt