17

12.25

Interdyscyplinarny koncert „Chopin Improsceny”

17 grudnia br. dzieci z grupy BIEDRONKI i PSZCZÓŁKI uczestniczyły w niecodziennym wydarzeniu zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w ramach programu Efekt Chopina – „Chopin Improsceny”. Był to  interdyscyplinarny koncert warsztatowy prowadzony przez Zespół Kwartludium, który zawierał elementy improwizacji instrumentalnej, interpretacji zapisu nutowego, tworzenia partytur graficznych i grania do obrazu.

17

12.25

Przedstawienie „Święty Mikołaj – Historia Prawdziwa”

17

12.25

Pieczemy pierniczki

Ostatnie tygodnie w naszym przedszkolu upływają w iście świątecznej atmosferze. Dzieci poznają historię Bożego Narodzenia, ozdabiają choinki, korytarze wypełniają świąteczne prace plastyczne, a z sal płyną dźwięki kolęd i pastorałek. W minionych dniach natomiast dało się wyczuć piękny, korzenny zapach pierniczków, który rozchodził się po całym przedszkolu. To nasi mali odkrywcy zamienili się na chwilę w dzielnych kucharzy i cukierników – ZAJĄCZKI, PANDY i SMERFIKI odważały, odmierzały i mieszały składniki na miękkie, pachnące ciasto, które samodzielnie przygotowały. KOTKI natomiast dekorowały pierniczki.

16

12.25

Świąteczna sesja zdjęciowa

Wykorzystując świąteczny nastrój 11 i 12 grudnia w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy sesję zdjęciową. Pięknie ubrane dzieci wcieliły się w rolę modeli i pozowały do świątecznych zdjęć. Na ich twarzach nie brakowało uśmiechu, a wspólna zabawa przyniosła im mnóstwo radości.

Niech te świąteczne zdjęcia będą prezentem pod choinkę dla dzieci i rodziców! Miłego oglądania!

15

12.25

Certyfikat Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych

9 grudnia 2025 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta IV Gala wręczenia Podkarpackich Certyfikatów Edukacyjnych oraz Certyfikatów Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych, organizowana przez Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali dyrektorzy placówek oświatowych oraz nauczyciele, którzy podejmują się nowatorskich rozwiązań w codziennej pracy zawodowej podnosząc tym samym jakość pracy placówek. Miło nam ogłosić, iż w tym gronie znaleźli się również przedstawiciele naszego przedszkola.

10

12.25

Podsumowanie konkursu „Baśnie braci Grimm kolorami malowane”

W dniu dzisiejszym na terenie Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku miało miejsce wyjątkowe święto wyobraźni, kolorów i niezwykłych historii, czyli uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym ph. „Baśnie braci Grimm kolorami malowane” organizowanym przez nasze przedszkole w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dziś na kartce papieru spotkały się bajkowe lasy, zagubione buciki i powiewające na wietrze czerwone peleryny, ożywione dziecięcą radością i kolorową kredką. Każda praca, to nie tylko od nowa opowiedziana historia, ale przede wszystkim – wyraz niczym nie skrępowanej wyobraźni małego artysty i jego spojrzenia na świat – również ten bajkowy.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt