ZAJĘCIA OTWARTE Z UDZIAŁEM RODZICÓW3.06.2015 17:40

W ostatnim czasie w naszym przedszkolu, podobnie jak w ubiegłym półroczu, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tym razem swoich rodziców zaprosiły dzieci z grup: I (Muchomorki), II (Tygryski) i V (Jagódki) wraz ze swoimi wychowawczyniami. Zajęcia otwarte dla Rodziców to doskonała okazja do tego, aby móc zaobserwować swoją pociechę na tle grupy, zobaczyć jego różne rodzaje aktywności, a także przekonać się czego już się nauczyło.

Jeszcze w kwietniu rodzice gościli w oddziale V – Jagódki. Jako że miesiąc kwiecień jest tym, kiedy w sposób szczególny mówi się o ekologii oraz ochronie naszego środowiska naturalnego, stąd też zajęcia były tematycznie z tym związane. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Dobre rady na odpady, czyli – Ekologiczny Czerwony Kapturek”. Utrwaliły sobie w ten sposób informacje dotyczące konieczności dbania o nasze środowisko oraz sposobu segregacji śmieci. Dzieci zaprojektowały oraz wykonały ekologiczną torebkę, a także ćwiczyły i śpiewały przy akompaniamencie w wykonaniu Pana Grzesia. Nie zabrakło również ćwiczeń kształcących umiejętność liczenia, sylabizowania i głoskowania.

W maju swoich rodziców zaprosiły dzieci z oddziału II – Tygryski. W trakcie zajęć przeniosły się na piękną majową łąkę, gdzie rozpoznawały i nazywały różne jej elementy – rośliny i zwierzęta. Rozwiązywały również zagadki słuchowe dotyczące mieszkańców łąki, a rozwiązania odnajdywały na obrazkach. Dzieci zapoznały się również z etapami rozwoju motyla słuchając opowiadania pt. „Nikt mnie więcej nie zobaczy” oraz obserwując ilustracje do opowiadania. Na chwilę miały także okazję zamienić się w gąsieniczki i motyle przy dźwiękach muzyki. Następnie przy akompaniamencie w wykonaniu Pana Grzesia dzieci bawiły się z chustą animacyjną – rozróżniały dźwięki wysokie i niskie, muzykę cichą i głośną, budziły motyla oraz usypiały gąsienicę. Dzieci kształciły także umiejętność przeliczania oraz dodawania i odejmowania elementów, a także rozpoznawały znane piosenki po fragmencie melodycznym.

Tydzień później zajęcia otwarte odbyły się w najmłodszej grupie – Muchomorkach. W tym tygodniu tematem kompleksowym w oddziale były zwierzęta hodowane w domu – w związku z tym dzieci utrwaliły sobie zdobyte do tej pory informacje oraz rozpoznawały odgłosy zwierząt z płyty CD. Dzieci miały okazję uczestniczyć w serii zabaw i ćwiczeń z kotkiem w roli głównej – ćwiczyły spostrzegawczość i określały położenie w przestrzeni w toku zabawy „Gdzie jest kotek?”. Wysłuchały również opowiadania pt. „Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował”, a podczas rozmowy dotyczącej treści utworu, zdobyły wiadomości dotyczące wartości odżywczych mleka. Przy akompaniamencie w wykonaniu Pana Grzesia dzieci bawiły się z chustą animacyjną, reagowały ruchem na zmiany tempa, rozróżniały dźwięki wysokie i niskie. Na podsumowanie zajęć wykonały portret kotka przy wykorzystaniu gotowych elementów.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za liczne przybycie!

Obejrzyj galerię zdjęć Grupa Tygrysków

Obejrzyj galerię zdjęć Grupa Muchomorków

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt