Święto Zmarłych2.11.2011 23:12

Początek listopada to wyjątkowy czas. Czas refleksji i zadumy, w które wprowadzają nas dwa wyjątkowe dni – Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Większość z nas udaje się wówczas na cmentarze, aby połączyć się myślą z tymi, którzy odeszli. Przedszkolaki również, na swój własny sposób i możliwości, włączają się w przeżywanie tego czasu. Wspólnie ze swoimi paniami odwiedzają cmentarz, aby w chwili ciszy wspomnieć tych, którzy odeszli. Kierujemy swe kroki na groby nieznanych żołnierzy, aby oddać im hołd i zapalić na ich grobach symboliczny znicz.

„Dla tych

Którzy odeszli

W nieznany świat,

Płomień na wietrze

Kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów

Pod cmentarnym murem

I niebo jesienne

U góry. (…)”

Danuta Gellnerowa „Dla tych, którzy odeszli”

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt