Policjant w przedszkolu21.10.2011 22:34

Na początku roku szkolnego przedszkolaki poznają drogę do przedszkola oraz zasady, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. Wybierając się na spacery oglądamy skrzyżowania, przejścia dla pieszych, poznajemy niektóre znaki drogowe. W ramach edukacji w tym kierunku, 20 października gościliśmy pana policjanta z Komendy Policji ze Strzyżowa. Gość rozmawiał z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i po chodniku, bezpiecznej jazdy samochodem (w foteliku), a także wyczulenia na osoby obce w otoczeniu. Duże zainteresowanie wzbudziła też sama praca policjanta i jego mundur, a przede wszystkim czapka, którą prawie wszyscy chcieli przymierzyć. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt