Podsumowanie ogólnopolskiego projektu czytelniczego „Guzik” realizowanego w grupie ŻABKI26.06.2024 21:08

W roku szkolnym 2023/2024 grupa ŻABKI przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu czytelniczego „GUZIK”. Autorką projektu jest pani Magdalena Węgierska – Akinmolayan. Główny cel projektu to promowanie wśród dzieci czytania literatury jako sposobu na ich rozwój i zdobywanie wiedzy, kształcenie, wychowanie mądrego i szczęśliwego człowieka.

Dzieci miały możliwość poznania przygód misia Guzika czytanych przez nauczyciela. Następnie ich zadaniem było dokończenie opowiadania oraz jego zilustrowanie. Wykonywały również dodatkowe proponowane zadania m.in. wyjście na pocztę i wysłanie listu do misia Guzika, co dało dzieciom możliwość zobaczenia, w jaki sposób adresuje się list. Pisały również wiersz dla mamy i wykonywały dla niej laurkę. Miś poprzez swoje opowiadania uczył dzieci radzenia sobie z własnymi emocjami oraz że warto pomagać innym. Świętowaliśmy wraz z Guzikiem Dzień Misia a także święta bożonarodzeniowe czy nadejście wiosny. Dzieci malowały również farbami panią wiosnę oraz stworzyły jadłospis ze swoimi ulubionymi daniami. Miś stał się dla nich małym bohaterem, który pokazywał im różne sytuacje życia codziennego. Spotkania z małym niedźwiadkiem Guzikiem odbywały się co miesiąc.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt