Mobilna Filharmonia – muzyka świata6.06.2024 17:57

W poniedziałkowe południe, 3 czerwca, do naszego przedszkola zawitała po raz czwarty Mobilna Filharmonia. Spotkanie pod hasłem: „W muzycznej podróży świat nie jest zbyt duży”, było dla dzieci prawdziwą lekcją muzyki świata. Przedszkolaki miały okazję poznać 7 kontynentów świata, ucząc się nowej piosenki i śpiewając ją razem z muzykami. Prezentowano muzykę w rytmach tanga, samby oraz country. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przyglądały się kolorowym strojom wykonawców, które pochodziły z Indii (strój sari), Korei Południowej (zakładany od święta), z Afryki i Stanów Zjednoczonych. Wykazały się dużą znajomością w odgadywaniu barw flag wybranych kontynentów oraz uczyły się powitania w różnych językach świata. Ciekawostką muzyczną była „rura deszczowa” lub inaczej „kij deszczowy”, zrobiony z drzewa bambusa i wypełniony ziarnami lub kaszą. Na ostatnim muzycznym spotkaniu nasi goście zagrali na flecie poprzecznym, skrzypcach, gitarze basowej, pianinie cyfrowym, bębnie, kastanietach, tamburynie oraz na grzechotce.

Całoroczny cykl spotkań z Mobilną Filharmonią miał na celu utrwalanie wiadomości o muzyce i wspólne odkrywanie tajników tej sztuki. Dzieci mogły rozwijać swoją wrażliwość na piękno muzyki, zamiłowania do niej oraz przeżywać ją na żywo, aby kształtować swój gust muzyczny.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt