Wielkie talenty, ciekawe zawody28.05.2024 18:20

„Wielkie talenty, ciekawe zawody” – pod tym hasłem dzieci z grupy TYGRYSKI odbyły wiele ciekawych spotkań z osobami, które mogły w najlepszy – bo bezpośredni sposób, przybliżyć nam wybrane zawody oraz zaprezentować swoje talenty. Okres przedszkolny jest bowiem idealnym czasem na tworzenie pozytywnego stosunku do pracy oraz ludzi ją wykonujących.

Poznawanie zawodów rodziców oraz osób pracujących w naszej małej społeczności w ich miejscu pracy, nazywanie czynności i wykorzystywanych narzędzi, przygotowuje dziecko do pełnienia późniejszych ról społecznych oraz rozwija zainteresowania. Natomiast zaangażowanie i pasja, z jaką zaproszeni goście ukazywali nam swoje talenty, daje motywację, by szukać ich także w sobie.

I tak, podczas tygodniowej „podróży” mogliśmy poznać zawód sprzedawcy, o którym opowiedziała nam p. Basia w pobliskim sklepiku, odwiedzić p. Martę w aptece, gdzie zdobyliśmy wiedzę na temat zawodu farmaceuty, a także wybrać się do p. Ireny, która opowiedziała nam o pracy krawcowej. W przedszkolnej sali natomiast gościliśmy p. Kasię, która próbowała zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do rękodzieła, nie tylko pokazując efekty swojej misternej pracy, ale także prowadząc rękodzielnicze warsztaty. Gościliśmy także p. Madzię, która przy śpiewie oraz dźwiękach wygrywanych na ukulele i gitarze, poprowadziła nas przez muzyczny świat, do którego chętnie wkroczyły dzieci.

Serdecznie dziękujemy raz jeszcze wszystkim osobom, które nas przyjęły i odwiedziły oraz z pasją i zaangażowaniem opowiedziały o swoich zawodach i talentach.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt