Urodziny Myszki Miki20.11.2023 20:46

18 listopada nie jest datą przypadkową, bo właśnie tego dnia ikona światowej animacji czyli Myszka Miki obchodzi swoje urodziny, dlatego z tej okazji jak co roku grupa „Myszki Miki” celebruje ten dzień. Dla starszaków jest to czas, w którym przypominają sobie niezwykłą postać, której powstanie zawdzięczamy Waltowi Disneyowi.

Myszka Miki (Mickey Mouse) zadebiutowała publicznie 5 maja 1928 roku w kreskówce, później została uwidoczniona w komiksach i innych animacjach filmowych zdobywając serca widzów na całym świecie. Urocza Myszka ma swój charakterystyczny wygląd i uśmiech, który sprawia, że jest uwielbiana przez miliony dzieci na całym świecie. W dniu 20 listopada przedszkolaki, wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez swoją Panią, na których oglądały film przedstawiający historię powstania Myszki Miki, rozwijały sprawność manualną i inwencję twórczą przez malowanie farbami na folii. Następnie próbowały swoich sił rysując na kaszy buzię Myszki Miki, podświetloną lampami, dając efekt prawdziwego dzieła sztuki. Kolejną atrakcją były zabawy ruchowe z balonami, wykorzystując śpiew i taniec. Doskonaliły swoje myślenie logiczne i spostrzegawczość w tradycyjnej zabawie kółko-krzyżyk. Ciekawą zabawą okazała się plansza z kubeczkami, na której dzieci wyrzucały piłeczkę i zgodnie z trafionym kolorem wykonywały ćwiczenie gimnastyczne. Po zapełnieniu większości pól powstała buzia Myszki Miki, która była dla dzieci wielkim zaskoczeniem. Na koniec zajęć przedszkolaki mogły skosztować własnoręcznie zrobionych ciasteczek i przygotowanych smakołyków. Nie mogło zabraknąć szampana, wspólnych zdjęć oraz seansu filmowego z Myszką Miki w roli głównej. Mamy nadzieję, że Dzień Myszki Miki był doskonałą okazją, aby dzieci mogły cieszyć się magią tej niezapomnianej postaci i czerpać z niej kreatywność oraz radość.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt