Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa19.11.2023 20:36

Niezmiernie miło poinformować nam, iż w odpowiedzi na złożony wniosek, nasze Przedszkole po raz kolejny otrzymało dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Pozyskane środki, pochodzące z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz wkładu własnego organu prowadzącego przedszkole, pozwoliły nam na wzbogacenie przedszkolnej biblioteczki w nowości wydawnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Za otrzymaną kwotę wybraliśmy i zakupiliśmy łącznie 153 książki w tradycyjnej formie oraz 25 książek w planszach, które są innowacyjną i atrakcyjną dla naszych przedszkolaków formą kontaktu z literaturą.

Nasze przedszkole prowadzi szereg działań mających pozytywny wpływ na rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych. Wśród takich działań wymienić możemy tradycyjne już, popołudniowe czytanie książek; organizowanie zajęć edukacyjnych bazujących na treściach utworów literackich; udział w edukacyjnych programach i projektach czytelniczych oraz konkursach inspirowanych literaturą; prowadzoną współpracę z Biblioteką Publiczną we Frysztaku oraz udział naszych wychowanków w organizowanych tam lekcjach bibliotecznych. Ponadto w ramach realizacji projektu, tradycyjnie już, organizowany jest konkurs plastyczny inspirowany literaturą dziecięcą.

Jak wiele korzyści wynika z głośnego czytania dzieciom już od najmłodszych lat wiemy wszyscy. Czytanie poszerza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo dziecka, rozbudza ciekawość świata, uczy szukania odpowiedzi na nurtujące pytania… Poświęcając codziennie chwilę na głośne czytanie dziecku rozbudzamy jego zainteresowania czytelnicze oraz kształtujemy nawyk sięgania po książkę w czasie wolnym. Zachęcamy zatem do częstego sięgania po utwory literatury dziecięcej w wolnym czasie, głośne czytanie dzieciom, a także odwiedzanie Biblioteki Publicznej we Frysztaku, gdzie wypożyczyć można wiele różnych, ciekawych nowości wydawniczych.

Koordynatorzy projektu: Katarzyna Sokołowska i Edyta Szczypta

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt