Warsztaty ph. „Energia odnawialna”14.11.2023 20:15

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych miały okazję uczestniczyć w warsztatach z programu edukacyjnego dla dzieci ph. „Energia Odnawialna”. A wszystko to odbyło się pod kierunkiem przedstawiciela Agencji Szkolno – Przedszkolnej LUPUS, którego gościliśmy w naszej placówce.

W toku prowadzonych zajęć dzieci miały okazję zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę na temat źródeł energii, z których korzystamy, sposobu powstawania prądu elektrycznego oraz drogi, jaką musi pokonać zanim trafi do naszych domów. Przedszkolaki dowiedziały się również o konieczności oraz możliwościach oszczędzania energii, a także pozyskiwania jej z naturalnych zjawisk przyrodniczych, do czego posłużyły modele elektrowni wiatrowej oraz słonecznej.

Zwieńczeniem i podsumowaniem warsztatów stały się eksperymenty, w których nasze przedszkolaki miały okazję wziąć czynny udział. Pod czujnym okiem prowadzącego dzieci miały okazję zasilić lampkę za pomocą energii wiatrowej i słonecznej, a także przemienić energię słoneczną w ruch wiatraka wraz z sygnałem dźwiękowym. Niewątpliwie jednak najbardziej emocjonującym punktem programu były wyścigi modelami samochodów napędzanymi mini panelami fotowoltaicznymi.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂  MYSZKI MIKI, ŻABKI, TYGRYSKI      SMERFIKI, BIEDRONKI, PSZCZÓŁKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt