Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości14.11.2023 19:27

W poniedziałkowe przedpołudnie, 13 listopada odbyła się dla wszystkich przedszkolaków oraz pracowników przedszkola wyjątkowa, wymowna, a także poruszająca lekcja historii. W związku z minionym Narodowym Świętem Niepodległości, dzieci z grupy Myszki Miki pod opieką swoich pań przygotowały i przedstawiły montaż słowno – muzyczny o charakterze patriotycznym, który stał się zwieńczeniem wszystkich podejmowanych w ostatnim czasie działań nawiązujących do tej jakże ważnej dla nas, Polaków daty – 11 listopada. Dzieci przedstawiły temat w obrazowy, najbliższy małym odbiorcom sposób – mianowicie wierszem, piosenką, tańcem, ruchem i gestem. Z wielkim zaangażowaniem oddały szacunek symbolom narodowym, przypomniały trudne lata Polski pod obcym zaborem oraz moment wyzwolenia. Dzięki takiej interpretacji temat – ważny, ale i trudny dla naszych wychowanków, wzbudził ich zainteresowanie i z zaciekawieniem śledziły występy swoich kolegów. Mamy nadzieję, że podejmowane przez nas działania przyczynią się do kształtowana postawy patriotycznej już od najmłodszych lat.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom małych artystów za przygotowanie strojów oraz wszystkim pozostałym Rodzicom za odświętny ubiór swoich dzieci.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt