Ogólnopolska akcja „Szkoła do hymnu”13.11.2023 19:42

„Szkoła do hymnu” to coroczna akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki polegająca na uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości. W tym roku, do szóstej już akcji, włączyło się również i nasze przedszkole, co było kolejnym już działaniem o charakterze patriotycznym. 10 listopada z flagami w rękach przemaszerowaliśmy ulicami Frysztaka, aby o symbolicznej godzinie 11.11 uroczyście odśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego” na frysztackim rynku.

Celem podjętej inicjatywy było kształtowanie wśród wychowanków postawy patriotycznej, poczucia świadomości narodowej oraz budzenie szacunku do polskich symboli narodowych.

W tym miejscu kierujemy podziękowania dla Pań: Aldony Pyzochy – za piękną relację fotograficzną oraz Joanny Skórki za udostępniony film.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt