Spotkanie ze strażakami13.05.2023 22:47

W środowy poranek, 10 maja, z wielką radością powitaliśmy w przedszkolu  wyjątkowych gości, strażaków z pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej we Frysztaku. Podczas spotkania strażacy opowiedzieli naszym podopiecznym o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu, a interwencje te często są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi.

Najwięcej emocji w naszych wychowankach wzbudziły niewątpliwie wozy strażackie. Nasi wychowankowie mogli z bliska podziwiać wyposażenie pojazdów oraz urządzenia, jakimi strażacy dysponują podczas swojej ciężkiej pracy. Każdy mógł wejść do środka i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Chętne dzieci mogły również przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i możliwość uczestniczenia w tak ciekawych i cennych zajęciach. Jednocześnie życzymy wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt