Z Kicią Kocią poznajemy pracę strażaka7.05.2023 10:21

Przedszkolaki z grup „Tygryski” i „Żabki” po raz kolejny wspólnie ze swoją przewodniczką w odkrywaniu świata – Kicią Kocią, udały się na pełną nowych przeżyć wycieczkę. W ramach realizacji programu własnego pt. „Z Kicią Kocią odkrywamy świat” tym razem wyruszyły do pobliskiej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej we Frysztaku, aby z bliska poznać pracę strażaka.

A była to, jak okazało się już po pierwszych minutach, wyprawa niezwykła i interesująca – bowiem dla większości dzieci stanowiła pierwszą okazję do obejrzenia wszystkiego „od środka”. Remiza strażacka, a w niej wozy, sprzęt, mundury wzbudzały zainteresowanie i ciekawość małych odkrywców. Po wysłuchaniu czytanej bajki „Kicia Kocia poznaje strażaka” dzieci miały okazję skonfrontować przedstawiony w utworze opis ze stanem faktycznym – dlatego też sprawdziliśmy czy strażacy mogą ratować ludzi z rozbitego samochodu, pożaru czy też kiedy jest powódź. W trakcie spotkania dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat pracy strażaka, poznały charakterystyczne elementy wyposażenia wozów oraz garderoby mogąc przy okazji zobaczyć jak szybko strażak musi je wszystkie założyć. Była to doskonała lekcja również pod względem zrozumienia znaczenia pracy strażaków ochotników dla naszej małej społeczności oraz budzenia szacunku dla ich pracy i poświęcenia.

Na zakończenie spotkania wszystkie obecne przedszkolaki otrzymały od strażaków opaski odblaskowe, co przyczynić się ma do zwiększenia widoczności, a co za tym idzie – poprawy ich bezpieczeństwa na drodze.

Serdecznie dziękujemy Przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej we Frysztaku za pozytywną odpowiedź na naszą prośbę, poświęcony nam czas, upominki, a przede wszystkim – wyjątkową lekcję.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt