Święto Flagi3.05.2023 08:27

 „Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

 

Rozbudzanie i kształtowanie tożsamości narodowej naszych przedszkolaków to długotrwały, ale niezwykle ważny proces, do którego przyczyniamy się również my jako przedszkole. Szacunek do symboli narodowych rozwijany jest tu w trakcie różnorodnych zajęć edukacyjnych – co miało miejsce między innymi w minionym tygodniu, ale także przy okazji obchodów świąt związanych z naszą Ojczyzną. Jednym z nich niewątpliwie jest obchodzone 2 maja Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Zwieńczeniem prowadzonych w placówce działań o charakterze patriotycznym był zorganizowany uroczysty pochód wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci, z przypiętymi kokardami narodowymi, trzymając w dłoniach biało – czerwone chorągiewki, przemaszerowały ulicami Frysztaka, aby na frysztackim rynku dumnie odśpiewać narodowy hymn. Była to doskonała okazja do utrwalania symboli narodowych, kształtowania należytego im szacunku, ale także rozbudzania w dzieciach miłości i przywiązania do swojej ojczyzny.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt