Z Kicią Kocią odkrywamy świat – spotkanie z pielęgniarką20.02.2023 18:26

W poniedziałek 20 lutego w grupach Tygryski i Żabki odbyło się kolejne wyjątkowe spotkanie w ramach realizacji programu własnego „Z Kicią Kocią odkrywamy świat”. Nasze zaproszenie przyjęła p. Barbara Furtek – Leśniak – pielęgniarka pracująca na co dzień w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Jak zatem można się domyślić, tematem przewodnim spotkania było szeroko rozumiane zdrowie, a punktem wyjścia do realizowanej tematyki stała się książeczka „Kicia Kocia jest chora” autorstwa Anity Głowińskiej Wyd. Media Rodzina.

P. Basia szybko skupiła uwagę przedszkolaków, które z zainteresowaniem wsłuchiwały się w jej opowiadanie oraz z zaangażowaniem dzieliły się własną wiedzą i doświadczeniami, a także podejmowały proponowane przez nią zadania. Pani pielęgniarka opowiedziała o specyfice swojej pracy oraz zaprezentowała dzieciom przyrządy wykorzystywane przez nią na co dzień. Przybliżyła dzieciom przebieg wizyty u lekarza, w czym pomógł jej towarzysz – sympatyczny pluszowy miś, któremu została zmierzona temperatura, ciśnienie, a finalnie – nawet zrobiona inhalacja. Dzieci poszerzyły także swoją wiedzę o urazach – nie tylko dzielnie opatrując misia, ale także prezentując to na sobie. Przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o swoje zdrowie, zapobiegać chorobom, a także jak postępować, kiedy choroba jednak nas napotka. Ważnym elementem spotkania była także nauka prawidłowego mycia rąk.

Całość spotkania przebiegła w miłej atmosferze, co mamy nadzieję przyczyni się do lepszego utrwalenia zdobytej wiedzy, a tej – dzięki naszemu gościowi, było naprawdę dużo.

Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Furtek – Leśniak za przyjęcie zaproszenia do naszego przedszkola oraz przeprowadzenie niezwykle ciekawej lekcji dotyczącej zdrowia. Jednocześnie życzymy sukcesów w pracy zawodowej i samych spokojnych dyżurów.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt