Międzynarodowy Dzień Pizzy14.02.2023 19:00

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grup Myszki Miki i Żabki świętowały przypadający 9 lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski przysmak i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi.  Świetnie bawiły się z gumą animacyjną, poszukiwały przedmiotów wśród zabawek i układały je na chuście, aby stworzyć zabawną i gigantyczną pizzę. Miały także okazję wcielić się w rolę kelnera i dostarczyć pizzę pokonując tor przeszkód. Powstały również prace plastyczne z pizzą w roli głównej.

Tego dnia przedszkolne sale zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Myszki Miki wcieliły się w kucharzy, smarowały kawałeczki ciasta sosem pomidorowym i dobierały sobie ulubione produkty tworząc kolorowe i smakowicie wyglądające pizzerinki. Nie mogły się doczekać swojej potrawy, a przedszkole wypełniło się zapachem pizzy. Żabki natomiast miały okazję spróbować pizzy z naszej frysztackiej pizzerii. Degustacja była wyborna, dzieci z wielkim apetytem zjadły swoje porcje. To był bardzo smakowity dzień !

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt