Dzień bez zabawek w grupie MOTYLKI10.02.2023 22:17

W środę 8 lutego u MOTYLKÓW odbył się DZIEŃ BEZ ZABAWEK. Zabawki w tym dniu „wzięły urlop”, a dzieci same musiały zorganizować sobie przestrzeń w sali według własnego pomysłu. Od razu wzięły się do pracy, a do ich dyspozycji były zgromadzone wcześniej pudła kartonowe, nakrętki, butelki, rolki po papierze, opakowania po jajkach, folia, nieograniczone ilości taśmy klejącej, kleju, nożyczki… Dzieci miały mnóstwo pomysłów i chętnie wcielały je w życie. Nie trzeba im było podpowiadać, co mogą zrobić. Powstawały pierwsze roboty z pudełek, domki dla lalek, pizza, telefony, lunety, laboratorium, samochody, czołgi, plac zabaw, a nawet tratwa. Dzieci były tak zaangażowane w tworzenie zabawek, że na ten jeden dzień prawie zupełnie zapomniały o zabawkach z sali. Przekonały się, jak świetną zabawą jest sama chęć tworzenia.

„Dzień bez zabawek” uczy dzieci kreatywności i pomaga rozwijać wyobraźnię. Ponadto uczy współdziałania, pracy w grupie i przełamywania lęków i pokonywania nieśmiałości. Dzieci poznają radość z tworzenia i osiągają satysfakcję z uzyskanych rezultatów.

„Dzień bez zabawek” zorganizowany został w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Wyzwania Teodora”. Dzieci zdobyły sprawność ANTYNUDKA. Wyzwanie Teodora polegało na wymyśleniu najbardziej kreatywnego sposobu na nudę, ponieważ „antynudek” to taka osoba, która bez problemu radzi sobie z często pojawiającą się u najmłodszych nudą. Dzieci znakomicie poradziły sobie z tym wyzwaniem i zdobyły kolejną odznakę.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w zgromadzeniu potrzebnych materiałów na zajęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt