Przedszkolna Wigilia23.12.2022 18:04

Grudzień to miesiąc, który wprowadza nas wszystkich w wyjątkowy czas oczekiwania. Nie inaczej jest w przedszkolu, gdzie przez kolejne tygodnie trwają przygotowania do Świąt. Przedszkolne mury wypełniają się iście świątecznymi zapachami – jak aromat pierniczków, suszonej pomarańczy czy świerkowych gałązek; z sal rozbrzmiewają dźwięki kolęd i pastorałek, a korytarze wypełniają się świątecznymi pracami dzieci i dekoracjami. Ten wyjątkowy czas, wprowadzając radosną atmosferę, przygotowuje nas do nadejścia Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją stało się już, odbywające się w ostatnim przedświątecznym tygodniu, wigilijne spotkanie przedszkolaków. Nie inaczej było i w tym roku – 21 grudnia odświętnie ubrane przedszkolaki wraz z nauczycielami spotkały się w jednej sali na wspólnym kolędowaniu, które pięknymi życzeniami rozpoczęła p. Dyrektor. Radosna atmosfera, świąteczny nastrój i dźwięki kolęd i pastorałek wypełniły na dłuższą chwilę nasze przedszkole.

Po wspólnym kolędowaniu dzieci udały się do swoich sal, gdzie zgodnie ze staropolską tradycją przełamały się opłatkiem oraz złożyły sobie świąteczne życzenia. Następnie zasiadły do świątecznego stołu, aby przy dźwiękach kolęd i pastorałek, częstować się przygotowanymi smakołykami. Zwieńczeniem tego dnia stał się wigilijny obiad składający się z tradycyjnych potraw jak ryba, ziemniaki, kapusta oraz kompot z suszonych owoców. Wierzymy, że wyjątkowa atmosfera ostatnich tygodni przyczyniła się do utrwalenia pięknych polskich tradycji, ale także do wzmocnienia bliskich i serdecznych międzyludzkich relacji. Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt