MOTYLKI pieką świąteczne pierniczki11.12.2022 16:29

                                Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.8 grudnia w przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dzień ten dla dzieci z grupy MOTYLKI był bardzo pracowity, bowiem kultywując tradycje bożonarodzeniowe, piekły one świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe, przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wykonały ciasto, wałkowały je i wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu, pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek, pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Następnego dnia był ciąg dalszy wspaniałej zabawy. Dzieci zajęły się dekorowaniem upieczonych dzień wcześniej pierników. Bardzo poważnie podeszły do tematu i z zaangażowaniem ozdabiały ciastka polewą oraz różnymi posypkami.

Pieczenie pierniczków było jednym z wyzwań projektu edukacyjnego „Wyzwania Teodora”, realizowanego przez grupę MOTYLKI. Zdobyliśmy tym samym sprawność kuchcikowgo mistrza.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt