Spotkanie z górnikiem5.12.2022 19:16

Z okazji obchodzonego 4 grudnia Święta Górników zaprosiliśmy w nasze progi pana Leszka Kmiecika – zaprzyjaźnionego z naszym przedszkolem górnika, który przepracował w KWK „Polska” w Chorzowie 25 lat.

Spotkanie z gościem pozwoliło dzieciom poszerzyć wiadomości na temat ciężkiej, sumiennej i odpowiedzialnej pracy górników. Pan Leszek opowiedział dzieciom o pracy w kopalni, gdzie czyhają różne niebezpieczeństwa, o symbolach górniczych a także o pochodzeniu i znaczeniu węgla w życiu człowieka. W czasie spotkania dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda galowy mundur górnika,  górnicze odznaki, a także poznać symbolikę piór na czapce górnika. Na koniec spotkania obejrzeliśmy bajkę „Bolek i Lolek w kopalni”.

W podziękowaniu za przybycie i ciekawe opowieści „nasz górnik” otrzymał piękny rysunek, a dzieci zaśpiewały przygotowaną dla naszego gościa piosenkę.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Leszkowi za spotkanie, poświęcony nam czas i zaangażowanie. Jednocześnie życzymy wszelkiej pomyślności i siły na każdy dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt