Dzień pluszowego misia2.12.2022 05:47

„Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,
którego w kalendarzu być może nie znajdziecie.
Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj!
Dziś święto nad świętami: Dzień Pluszowego Misia!”

 

Wspólnego świętowania z pluszowymi maskotkami nie mogło zabraknąć i w naszym przedszkolu. Z okazji przypadającego 25 listopada Dnia Pluszowego Misia przedszkolne sale wypełniły się misiami. Były misie małe i duże, brązowe i kolorowe, a każdy tak samo wyjątkowy i ukochany przez swojego właściciela. Pszczółki, Tygryski, Myszki Miki i Jeżyki świętowały ten dzień w przedszkolu, natomiast Żabki wraz z maskotkami wybrały się do Biblioteki Publicznej, gdzie wzięły udział w misiowych zajęciach.

Wszystkie zaplanowane na ten dzień atrakcje miały wspólny wstęp – poznanie historii pluszowego misia, od której wszystko się zaczęło. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające misie z różnych bajek, ale również żyjące w przyrodzie niedźwiedzie. Wspólnie ze swoimi maskotkami brały udział w szeregu zabaw i konkurencji jak na przykład pokonywanie misiowego toru przeszkód czy labiryntu, układanie misiowych puzzli czy naśladowanie misiowych min, szeregowanie maskotek według wielkości czy karmienie misia. W ciągu dnia nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych i tańców przy misiowej muzyce. Ponadto przedszkolaki z grup Jeżyki i Myszki Miki zostały zaproszone na przedszkolne mini kino, gdzie w kinowej kasie mogły zakupić popcorn i bilety, a po zajęciu odpowiedniego miejsca obejrzeć przygody Kubusia Puchatka. Żabki natomiast w toku przygotowanych przez p. Martynę zajęć bibliotecznych rozwiązywały zagadki o misiach oraz wysłuchały przygód misia Paddingtona z książeczki „Paddington i świąteczna niespodzianka”. Zwieńczeniem wszystkich zajęć były oczywiście prace plastyczne, które zdobią dolny korytarz przedszkola, a także słodkie niespodzianki.
To pluszowe święto pełne było radości i uśmiechów, a to przede wszystkim temu, że przedszkolaki mogły spędzić je w towarzystwie swoich ulubionych maskotek.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt