MOTYLKI i JEŻYKI w bibliotece27.11.2022 20:12

Uczucia to bardzo ważne emocje, z którymi nawet dorośli niekiedy nie potrafią sobie poradzić, a co dopiero mały człowiek, który się ich uczy, poznaje i dotyka.

W środę, 23 listopada, przedszkolaki z grup MOTYLKI i JEŻYKI wybrały się do Gminnej Biblioteki we Frysztaku na zajęcia o tematyce dotyczącej uczuć. Pani Martyna przeniosła nas wszystkich do krainy uczuć, prezentując nam książkę Tiny Oziewicz pt. „Co robią uczucia?” To mądra i prosta książka, z pięknymi stworkami, która pomaga dziecku, ale i dorosłemu, określić co dokładnie kryje się pod nazwą uczuć, które targają nami od rana do wieczora. Strach udaje, że go nie ma, zaufanie buduje mosty, radość skacze na trampolinie, spokój głaszcze psa, a życzliwość jest w stanie uciszyć każdą burzę… Próbowaliśmy wspólnie rozpoznać wszystkie emocje i połączyć je z różnymi sytuacjami, których doświadczamy na co dzień. Bawiliśmy się w kalambury odgadując pokazywane uczucia. Na zakończenie dzieci narysowały wybrane przez siebie uczucie i powstał w ten sposób ATLAS UCZUĆ.

Serdecznie dziękujemy pani Martynie za ciekawe zajęcia, które skłaniają nas do częstszych przemyśleń i rozmowy o uczuciach.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt