Kropkowy dzień w przedszkolu21.09.2022 10:33

Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli Dot Day, to jedno ze świąt nietypowych, które na stałe zagościło w przedszkolnym kalendarzu. Bohaterka tego dnia – pozornie zwykła kropka, niesie jednak ze sobą ogromny, bardzo ważny przekaz, który tego dnia staraliśmy się odkryć i zapamiętać.

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – czytamy w książce autorstwa P. H. Reynoldsa, która w tradycyjnej, jak i animowanej formie, stała się wstępem do wszelkich działań podejmowanych w przedszkolu tego dnia. Postawiona przez małą Vashti kropka stała się zalążkiem, z którego rozwinął się wspaniały talent, a poczucie własnej wartości i wiara we własne siły nieustannie rosły. Dlatego też tego dnia, w bardziej wyjątkowy niż na co dzień sposób, poszukiwaliśmy swoich talentów, mocnych stron i możliwości.

Kropki towarzyszyły dzieciom już od rana – na bluzkach, spodniach, spódnicach, a nawet twarzach. Dzięki temu tworzył się wyjątkowy nastrój tego dnia. Przedszkolaki tworzyły kropkowe drzewo swoich talentów i mocnych stron, szukały ukrytych kropek, eksperymentowały z wykorzystaniem balonów, a także wody i różnych „kropkowych” przedmiotów. Dzieci doskonaliły swoją sprawność, koordynację i spostrzegawczość w toku organizowanych różnych zabaw i konkurencji, jak np. wyławianie piłek łyżkami, rzucanie piłeczką do obręczy, wyciąganie kółeczek słomką, łapanie kropki, taniec z kropką czy kropkowe kodowanie na dywanie. Było także słodko – maluszki z cukierków stworzyły kolorową tęczę, a średniaki piegowate ciasteczka. W każdej grupie zwieńczeniem dnia były „kropkowe” prace plastyczne.

Oprócz wspomnienia wesołych zabaw i miłej atmosfery, niech pozostanie z nami przesłanie – pamiętajmy, że od kropki, jako tego zalążka – wszystko się zaczyna. Musimy tylko stwarzać warunki i atmosferę, by ona rosła – niepowtarzalna, wyjątkowa, unikatowa – jak talenty i mocne strony naszych dzieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂  PSZCZÓŁKI   TYGRYSKI   MYSZKI MIKI   JEŻYKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt