Projekt edukacyjny „Mały miś w świecie wielkiej literatury”17.01.2022 18:30

 

Wraz z początkiem nowego roku, dzieci z wszystkich grup przedszkolnych przyłączyły się do uczestnictwa w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod hasłem  „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – „Czytające przedszkolaki”, którego głównym celem jest rozwijanie  i promowanie czytelnictwa oraz współpraca między przedszkolami.  Głównym bohaterem projektu jest grupowa maskotka –  Miś, któremu zostało nadane imię. W minionym tygodniu zdjęcia misiów wyruszyły w czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Każdy Miś wędruje z karteczką z dzienniczka „pod pachą”, na której przedszkolaki wykonują pamiątkowy rysunek do przeczytanej przez Rodzica bajki. Piosenka „Czytaj z Misiem” umila nam czas oczekiwania na jego powrót do przedszkola. Spotkania czytelnicze z Małym Misiem wzbogacać będziemy poprzez zapraszanie do wspólnego czytania członków rodzin naszych przedszkolaków a także różnych osób ze środowiska lokalnego.  Zaproszeni goście złożą wpis do pamiątkowej kroniki przedszkolaków.

Kornel Makuszyński powiedział, iż „dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.” Zaproście więc to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt