Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa5.01.2022 17:39

 

 

Miło nam poinformować, że nasze Przedszkole otrzymało dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. W odpowiedzi na złożony wniosek otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji przy wsparciu organu prowadzącego przedszkole na zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, a także realizację działań promujących czytelnictwo. Za otrzymaną kwotę wybraliśmy i zakupiliśmy 408 książek dla naszych przedszkolaków.

Koordynatorki projektu w naszym przedszkolu (p. Kasia S. oraz p. Edyta Sz.) zaplanowały także szereg działań propagujących czytelnictwo, które zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku szkolnym. Należą do nich między innymi: udział w różnego rodzaju edukacyjnych projektach i programach czytelniczych, zorganizowanie konkursu literacko – plastycznego, włączenie się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem zakupionych książek oraz poszerzenie zakresu współpracy Biblioteką Publiczną we Frysztaku.

Mamy nadzieję, że podjęte działania zachęcą naszych wychowanków oraz ich Rodziców do częstszego sięgania po książki, spędzania czasu na głośnym czytaniu, a także odwiedzaniu współpracującej z nami Biblioteki Publicznej we Frysztaku celem wypożyczania ciekawych pozycji książkowych.

 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt