Przedszkolna wigilia27.12.2021 16:26

 

Wyjątkowa atmosfera oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia dawała się wyczuć w naszym przedszkolu już od kilku tygodni. Z sal rozbrzmiewały dźwięki kolęd i pastorałek, słychać było radosny śpiew dzieci, a w przedszkolu unosił się zapach świerkowych gałązek, suszonych pomarańczy i słodkich pierniczków. W każdej sali pojawiła się pięknie przystrojona przez dzieci choinka, zawisły świąteczne dekoracje, a przedszkolne korytarze ozdobiły wykonywane przez dzieci tematyczne prace – choineczki, bombki, reniferki – każde piękne i wyjątkowe.Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były doskonałym momentem do poznawania i pielęgnowania tradycji – w każdej grupie inaczej. Oprócz nauki tradycyjnych kolęd i pastorałek dzieci piekły i ozdabiały pierniczki, wykonywały świąteczne lampiony i bożonarodzeniowe ozdoby: aniołki, bombki, skrzaty, a także tworzyły stroiki na wigilijny stół.

22 grudnia każda grupa w bardziej niż dotychczas kameralnej formie, ale nie mniej wyjątkowej i radosnej przeżywała Wigilijne Spotkanie. Było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, słodki poczęstunek. W każdej grupie dało się wyczuć świąteczny nastrój, pełen życzliwości i radosnego oczekiwania. Zwieńczeniem tego dnia stał się wigilijny obiad składający się z tradycyjnych potraw jak ryba, ziemniaki, kapusta oraz kompot z suszonych owoców.

Składając sobie życzenia nie zapomnieliśmy o samotnych i potrzebujących – w ramach realizowanego projektu Tygryski stworzyły i wysłały świąteczne kartki do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie.

Wierzymy, że wyjątkowa atmosfera ostatnich tygodni przyczyniła się do utrwalenia pięknych polskich tradycji, ale także do wzmocnienia bliskich i serdecznych międzyludzkich relacji.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt