ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI26.04.2021 18:59

 

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki również zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby była czysta, zdrowa i piękna. Dzieci dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Podczas zabaw segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, tańczyły na gazetach, eksperymentowały, oglądały bajki i filmy edukacyjne oraz rozwiązywały  zagadki i quizy o tematyce przyrodniczej. Nie zabrakło  również zabaw ruchowych i pląsów przy muzyce. Ponadto przedszkolaki wykonały prace plastyczne związane z ekologią.

Zapewne teraz każdy przedszkolak wie, co może zrobić w swoim otoczeniu, aby zadbać o Ziemię i zaprzyjaźnić się z nią.

Obejrzyj galerie zdjęć:  ŻABKI    MOTYLKI   PSZCZÓŁKI   MYSZKI MIKI   SKRZATY   SÓWKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt