PRZEDSZKOLNA WIGILIA19.12.2020 21:35

Wigilia – to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy uroczyście zarówno w domach jak i naszej „przedszkolnej  rodzinie”. W minionym tygodniu w  naszym  przedszkolu atmosferę świąteczną można było zauważyć już wszędzie. Pięknie wystrojone korytarze oraz sale przedszkolne zdradzały magię nadchodzących Świąt. Przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje świąteczne. Chętnie i aktywnie uczestniczyły  w  przygotowaniu tradycyjnych świątecznych ozdób takich jak bombki, choineczki, pierniczki, łańcuchy czy kartki świąteczne.

W dzień Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje, dzieci w galowych strojach, wprowadzały nastrój  oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia. W salach rozbrzmiewały kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia. Mimo odmiennego charakteru spotkania wigilijnego, dało się wyczuć świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Na zakończenie tego uroczystego dnia wszystkie dzieci zasiadły do wigilijnego posiłku, który składał się z tradycyjnych polskich potraw – była rybka, ziemniaczki i kapusta z grzybami. Wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt