DZIEŃ GUZIKA W GRUPIE SÓWEK19.12.2020 21:27

12 grudnia swój dzień mają wszelkiego rodzaju guziki. Na tę okoliczność grupa Sówek zgromadziła olbrzymią ilość guzików, które towarzyszyły im w trakcie obchodów tego nietypowego święta. Wprowadzeniem do tematu stał się tajemniczy worek i jego zawartość, którą to dzieci próbowały rozpoznać różnymi zmysłami. Następnie Sówki włączyły się w aktywne słuchanie „Bajki o niezwykłym guziku”, który skakał, wspinał się i chował, a wszystko przy pomocy naszych przedszkolaków. Nie mogło też zabraknąć guzikowej matematyki, w trakcie której dzieci liczyły, segregowały, klasyfikowały oraz odzwierciedlały układ guzików na kratownicy. Przedszkolaki ćwiczyły też małą motorykę manipulując guzikami oraz układając z nich rozmaite wzory. Nie mogło zabraknąć również zabaw ruchowych – był guzikowy taniec, szukanie guzikowego bliźniaka czy przenoszenie guzików na łyżce. Zwieńczeniem obchodów tego dnia było wykonanie zawieszek – choinek, które dzieci ozdobiły oczywiście… guzikami.

Obejrzyj galerię zdjęć 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt