SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI17.03.2019 22:20

ucznie-i-policjantka-wizerunek-95498809

13 marca nasze przedszkole odwiedziły Panie Policjantki z Powiatowej Komendy Policji w Strzyżowie. Panie przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997. Odbyła się także prezentacja podstawowego wyposażenia umundurowanego funkcjonariusza. Przedszkolaki bardzo chętnie przymierzały policyjne czapki i pozowały w nich do zdjęć. Na koniec dzieci miały okazję zobaczyć  radiowóz – także od środka oraz zapoznać się z różnymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi.

W ramach prowadzonego w naszym przedszkolu projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” , Panie Policjantki  przeczytały dzieciom książeczkę autorstwa Urszuli Kozłowskiej pt. „Policjant”.

Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu oraz wspaniałą lekcję.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt