„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” – MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY16.03.2019 22:44

GRAFIKA-mAŁY-mIŚ-W-ŚWIECIE-WIELKIEJ-LIT

„Dom, gdzie znajduje się książka

jest przybytkiem słońca.”

/Kornel Makuszyński/

.

W marcu przedszkolaki z grup:  PSZCZÓŁKI, ŻABKI i SMERFY przyłączyły się do uczestnictwa w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod hasłem  „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie  i promowanie czytelnictwa oraz współpraca między przedszkolami.  Głównym bohaterem jest grupowa maskotka –  Miś, któremu zostało nadane imię. W minionym tygodniu Misie – PYZATEK, TEODOR i FRANEK wyruszyły w czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Każdy Miś wyposażony jest w dzienniczek, w którym dzieci odrysowują swoja rączkę oraz wykonują pamiątkowy rysunek do przeczytanej bajki. Piosenka „Czytaj z Misiem” umila nam czas oczekiwania na jego powrót do przedszkola. Spotkania czytelnicze z Małym Misiem wzbogacać będziemy poprzez zapraszanie do wspólnego czytania członków rodziny a także różnych osób ze środowiska lokalnego.  Zaproszeni goście złożą wpis do pamiątkowej KRONIKI PRZEDSZKOLAKÓW.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt