„TYDZIEŃ Z POLSKIMI BAJKAMI”14.03.2019 17:49

W ostatnich tygodniach nasze przedszkole włączyło się do realizacji Ogólnopolskiego projektu dla grup przedszkolnych „Tydzień z polskimi bajkami”. Głównym jego celem było zainteresowanie dzieci kultowymi, niezwykle pięknymi bajkami naszego dzieciństwa. W trakcie realizacji tego projektu zaprzyjaźnialiśmy się z bohaterami bajek, które bawią już kolejne pokolenie: „ Reksio”, „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek” oraz „Koziołek Matołek”.

Dzieci chętnie słuchały i oglądały bajki, zaznajomiły się z historią powstania bajek polskich. Poznały funkcję jakie może pełnić pies, a także uzupełniły swoje wiadomości odnośnie właściwego zachowania w kontaktach z psami. Bawiły się na macie do kodowania, wcielały się w rolę aktorów podczas zabaw w teatr.  Eksperymentowały wspólnie z Bolkiem i Lolkiem podczas zabaw badawczych. Wraz z Misiem Uszatkiem przygotowały „Uszatkowy przysmak przedszkolaka”. Wesoło bawiły się na „Urodzinach Toli” – doskonaląc swoją sprawność fizyczną, zręczność oraz zwinność. Poznały również znaczenie powiedzenia „Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała”. Przy tej okazji zgłębiły wiedzę o zwierzętach hodowlanych. Wspólnie z bohaterami bajek dzieci rozwijały sprawność matematyczną, rozwiązywały krzyżówki, zagadki, układały puzzle.  Niektóre grupy odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną.  Projekt i jego bohaterowie był inspiracją do wielu prac plastycznych, które przedszkolaki wykonały z wielką radością. Działania dzieci rodzice mogli podziwiać na tablicy w holu przedszkola. Zwieńczeniem projektu było wymyślenie i napisanie własnej bajki: „Zaczarowane maliny” oraz  wręczenie pamiątkowych dyplomów „ZNAWCY BAJEK POLSKICH”.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt