SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM3.12.2018 22:30

czako gornika_p

.

Tradycyjnie w okolicach dnia św. Barbary, czyli patronki wszystkich górników, gościliśmy w naszym przedszkolu pana Leszka Kmiecika, który wiele lat poświęcił pracy w kopalni węgla kamiennego KGW „Polska” w Chorzowie.  Dzieci z uwagą przysłuchiwały się opowiadaniu o pracy  w kopalni. Dowiedziały się skąd się wziął węgiel i jakie są jego rodzaje. Z zaciekawieniem patrzyły także na galowy mundur gościa.  Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć zdjęcia przedstawiające pracę górnika oraz maszyny, którymi się w swojej ciężkiej pracy posługuje. Na koniec wspólnie z panem górnikiem obejrzeliśmy zabawne przygody Bolka i Lolka pt. „W starej kopalni”.

Serdecznie dziękujemy panu Leszkowi za wizytę i przekazujemy staropolskie pozdrowienie górnicze: SZCZĘŚĆ BOŻE.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt