PROGRAM „Z KICIĄ KOCIĄ ODKRYWAMY ŚWIAT”27.02.2018 18:27

W ostatnim czasie do grup Sówek i Misiów dołączył niecodzienny gość – maskotka Kicia Kocia, która przez kolejne miesiące będzie im towarzyszyć w poznawaniu otaczającego świata. Postać ta będzie niejako przewodnikiem dzieci w odkrywaniu i poznawaniu otaczającego ich świata, ich małej ojczyzny oraz osób, które ją tworzą.

W miesiącu lutym w grupach Sówek i Misiów rozpoczęła się realizacja programu własnego pod hasłem „Z Kicią Kocią odkrywamy świat”. Niniejszy program w swoim założeniu wykorzystuje korzyści wynikające z czytania dzieciom łącząc je z bezpośrednim kontaktem ze światem społecznym. Kicia Kocia jest postacią przewodnią serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej, które stanowić będą bazę i punkt wyjściowy organizowanych zajęć. Dzieci pod przewodnictwem bohaterki programu będą zdobywać wiedzę od  przedstawicieli różnych zawodów na temat wykonywanej przez nich pracy, poznawać miejsca ich pracy oraz wytwory ich działania.

Na pierwszych zajęciach dzieci miały okazję poznać bohaterkę cyklu i towarzyszyć jej w pierwszym dniu w przedszkolu. Z Kicią Kocią śpiewały, tańczyły, układały „kocie” puzzle, a na podsumowanie zajęć wykonały prace plastyczne, które można podziwiać na dolnym korytarzu.

Program opracowały Katarzyna Sokołowska i Edyta Szczypta

i-kicia-kocia-w-przedszkolu

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt