Święto Pluszowego Misia27.11.2011 20:00

25 listopada wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Obchodziliśmy bowiem Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 109 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

„Miś ma w oczach szklane kulki

Po to misiem jest,

Żeby było kogo tulić

Kiedy pada deszcz…”

W przedszkolnym „misiowym spotkaniu” gościliśmy przeróżne misie: małe, malutkie, duże, ogromne, kolorowe, brązowe, bajkowe… ale wszystkie bardzo kochane i przytulane przez swojego „opiekuna”. Zebraliśmy się wspólnie na górnym korytarzu, wokół urządzonej wcześniej wystawki misiów z całego przedszkola pod hasłem MÓJ PRZYJACIEL MIŚ. Tam też zgromadziliśmy różne książki o misiach, które będziemy czytać naszym wychowankom w najbliższych dniach. Dzieci poznały historię pluszowego misia (wersja elektroniczna gazetki „Światowy Dzień Pluszowego Misia”), śpiewały piosenki o misiu i odgadywały muzyczne zagadki o misiach ze znanych bajek. Razem ze swoimi misiami „jechały pociągiem” w rytm piosenki Jadą, jadą misie. Same też „zamieniły się” w misie w zabawie muzyczno-ruchowej „Niedźwiadek”. Niemało emocji wzbudziło rysowanie misia przez panią Małgosię i panią Jolę, oczywiście z zawiązanymi oczyma ;). Wszyscy chętni wykonali postać misia dowolną techniką, a ich prace zostały umieszczone na górnym korytarzu tworząc GALERIĘ MISIOWYCH POSTACI. Dzieci dostały w tym dniu małe, słodkie „conieco”, czyli kisiel i misiowe żelki.

Pluszowe misie towarzyszyły dzieciom przez cały dzień i mamy nadzieję, że miło będą wspominać swój pobyt w naszym przedszkolu.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt