SPOTKANIE Z LEŚNICZYM27.04.2015 20:24

Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły”

H. Zdzitowiecka

..

Dnia 23 kwietnia mury naszego przedszkola odwiedził przedstawiciel leśnictwa – Pan Adam Mendrala.  Spotkanie to było wyjątkową lekcją dla naszych przedszkolaków. Pan Adam wyjaśnił wszystkim na czym polega praca leśniczego oraz co należy do jego obowiązków. Zaprezentował również swój mundur i wyposażenie niezbędne w jego pracy – poczynając od elementów niezbędnych dla zachowania bezpieczeństwa – jak kask czy kamizelka, poprzez taśmę mierniczą czy średnicomierz. Dzieci z zainteresowaniem śledziły sposób dokonywania pomiarów, a nawet samodzielnie próbowały je wykonać. Nasz gość opowiedział również o lesie, jego mieszkańcach oraz ich zwyczajach. Należy pamiętać, iż my jesteśmy w lesie tylko gośćmi, a więc musimy szanować zwyczaje gospodarzy, a nasze zachowanie powinno być odpowiednie.

Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi za to owocne spotkanie, poświęcony nam czas i cierpliwość jednocześnie oczekując na kolejne.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt