PRZEDSZKOLAKI UCZĄ SIĘ UDZIELAĆ POMOCY11.04.2015 17:01

W piątkowe przedpołudnie nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowej, a zarazem jakże ważnej lekcji – lekcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystko to odbyło się dzięki pełnym pasji i zaangażowania ludziom ze Stowarzyszenia Służba Świętego Łazarza, “Lazarus” z Krosna, którzy 10 kwietnia odwiedzili nasze przedszkole. Stowarzyszenie „Lazarus” to organizacja, która przede wszystkim nastawia się na niesienie pomocy potrzebującym, a także promowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem lekcji, jakiej nam udzielili było przekazanie wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim nabycie praktycznych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w najczęściej spotykanych stanach zagrożenia zdrowia i życia. Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych, dowiedziały się gdzie dzwonić po pomoc i jakich informacji należy udzielić podczas takiej rozmowy. Miały również okazję obserwować, a następnie same przećwiczyć między innymi: w jaki sposób udzielać pomocy, jak wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej… Mamy nadzieję, iż dzięki tej lekcji u naszych przedszkolaków wykształciło się przekonanie, iż pomimo tego, że są dziećmi również mogą pomóc w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia, a ich reakcja może być niezwykle istotna. Należy bowiem pamiętać, że pierwsze minuty są najważniejsze, a podejmując działania możemy uratować coś bezcennego – ludzkie życie.

Serdecznie dziękujemy ratownikom ze Stowarzyszenia za przybycie oraz zaangażowanie z jakim dzielili się swoją wiedzą z najmłodszymi.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt