PRZEDSZKOLNE LABORATORIUM U „JEŻYKÓW”5.05.2014 20:48

Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z różnych dziedzin nauki.

Zajęcia badawczo – eksperymentalne zorganizowane zostały w grupie II. Dzieci chętnie przygotowały przedszkolne laboratorium i uczestniczyły w eksperymentach. Przed ich rozpoczęciem zostały poinformowane o zasadach ostrożności i nie wykonywaniu eksperymentów bez opieki dorosłej osoby. Swoją przygodę rozpoczęły od tworzenia barw pochodnych, później doprowadziły „wulkan” do wybuchu, napompowały balon gazem, zamknęły jajko w butelce, stworzyły uciekający pieprz, a na koniec zaprezentowały pokaz sztucznych ogni. Tego typu zajęcia sprawiły naszym dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji. Mamy nadzieję, że rodzice chętnie zorganizują takie warsztaty w domu, a zaprezentowane eksperymenty staną się pomocne w rozwijaniu wyobraźni i ciekawości poznawczej dzieci oraz odkrywaniu właściwości rzeczy i zjawisk otaczającego nas świata.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt