„W magicznej krainie baśni” – przedszkolny konkurs plastyczny21.03.2013 21:12

19 marca zakończył się organizowany w przedszkolu konkurs plastyczny ph. „W magicznej krainie baśni” – ilustracja do baśni H. Ch. Andersena „Calineczka” lub „Królowa Śniegu”. Wybór tych dwóch baśni nie był przypadkowy, gdyż ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce 21 marca, a więc w dniu, w którym żegnamy porę roku Królowej Śniegu, a witamy wiosnę, jak w bajce Calineczki. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich, rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności, popularyzowanie utworów H. Ch. Andersena wśród dzieci, a także wzmacnianie wiary we własne możliwości oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień naszych przedszkolaków. Nad jego organizacją i sprawnym przebiegiem czuwały panie: Kasia Stadnicka, Marzena Winiarska i Beata Woźniak.

Przygotowaniem do konkursu było zapoznanie naszych milusińskich z wybranymi utworami – dzieci słuchały czytanych baśni, oglądały różne wydania książek oraz prowadziły na ten temat rozmowy. Następnie dzieci miały możliwość „przelania” swoich spostrzeżeń na papier, w wyniku czego powstało mnóstwo różnorodnych i pięknych prac. Zgodnie z regulaminem do konkursu zostało zgłoszonych 30 prac (po 5 z każdej grupy), a ocena następowała w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Dzieci po raz kolejny pozytywnie nas zaskoczyły – wyobraźnia i zmysł artystyczny naszych milusińskich nie zna granic. W związku z tym wybranie najciekawszych prac było nie lada problemem. Podstawowymi kryteriami jakimi kierowało się jury były: samodzielność wykonania, walory estetyczne oraz artystyczne tj. kompozycja, kolorystyka oraz czytelność przekazu.

Po wnikliwej ocenie wszystkich prac przyznano 6 nagród i 6 wyróżnień.

Kategoria 3-4 latki:

Nagroda:

Milenka Garncarska – grupa I

Zuzia Armata – grupa II

Martynka Rec – grupa II

Wyróżnienia:

Monika Sokołowska – grupa I

Roksana Ceranka – grupa II

Kategoria 5-6 latki

Nagroda:

Nikoleta Kliś – grupa III

Ola Stadnicka – grupa III

Małgosia Telma – grupa V

Wyróżnienia:

Madzia Farej – grupa IV

Oliwia Sanocka – grupa V

Maciek Tuleja – grupa VI

Konrad Syrek – grupa VI

Hania Szczęch – grupa III

Serdecznie gratulujemy!

Autorzy wybranych prac dostali nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie każdy przedszkolak miał możliwość wybrania sobie czegoś dla siebie z kosza pełnego słodkości. Wszystkie prace biorące udział w konkursie tworzą piękną galerię na górnym korytarzu przedszkola, a prace nagrodzone i wyróżnione można obejrzeć w galerii zdjęć na naszej stronie internetowej. Zapraszamy 🙂

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt