„MAŁY RECYTATOR” – przedszkolny konkurs recytatorski28.11.2012 21:20

28 listopada w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, który zorganizowały panie: Paulina Sokołowska i Edyta Szczypta. Celem konkursu było popularyzowanie literatury dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W konkursie wzięło udział 17 „małych recytatorów” wyłonionych wcześniej w etapach wewnątrzgrupowych. Uczestnicy prezentowali dowolny utwór poetycki dla dzieci. Jury w składzie: p. dyrektor Małgorzata Sokołowska, p. Jolanta Machowska i p. Katarzyna Chmura-Tęcza wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach, kierując się następującymi kryteriami: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja tekstu, tempo, intonacja oraz ogólny wyraz artystyczny.

Oto laureaci 🙂

Kategoria 3-4-latki

I miejsce – Zuzia Armata – „Bosa osa” D. Gellner

II miejsce – Maja Godek –  „Komputer zachorował” A. Galica

III miejsce – Mateusz Kosiek –  „Czekoladki dla sąsiadki” D. Gellner

Kategoria 5-6-latki

I miejsce – Filip Arciszewski  – „Grzebień i szczotka” J. Brzechwa

II miejsce – Weronika Tęcza – „Tęcza” M. Konopnicka

III miejsce – Oliwia Sanocka – „Kaczka Dziwaczka” J. Brzechwa


Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim „małym recytatorom”!


Dla każdego recytującego przedszkolaka występ przed publicznością był ogromnym przeżyciem i wiązał się na pewno z przełamaniem nieśmiałości. Mimo tego wszyscy spisali się wspaniale, zaskoczyli nas ogromną odwagą na „scenie” i piękną recytacją, za co otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam przygotować swoje pociechy do konkursu.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt