Korowód Bajkowych Postaci w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”6.06.2012 20:26

„Lubisz czytać?

Jeszcze nie?

To do nas przyłącz się!”

6 czerwca o godz. 9.30 wyruszyliśmy bajkowym korowodem z przedszkola w kierunku Placu Św. Floriana. Prowadził nas smok NOVUŚ, który przybył z daleka, bo aż ze Strzyżowa. Dzieci przebrane za przeróżne postaci z bajek, powiewały radośnie bajkowymi chorągiewkami. Kolorowy korowód przemaszerował uliczkami Frysztaka wzbudzając wśród mieszkańców zaciekawienie i uśmiech na twarzach. Plac Św. Floriana „przywitał” nas piosenką, a zaproszeni goście pięknie przeczytali przedszkolakom „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Dzieci także wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę. NOVUŚ – maszynista przy dźwiękach muzyki woził nas po placu. Wspólna zabawa w „pociąg” dostarczyła wszystkim mnóstwo radości. Nie zabrakło uwielbianych przez dzieci słodyczy, którymi częstowali ich zaproszeni goście. Korowód Bajkowych Postaci wrócił do przedszkola, aby tam wysłuchać opowiadania o smoku NOVUSIU. Dostaliśmy także w prezencie pięknie ilustrowane książeczki o przygodach smoka. Grupowe zdjęcia z NOVUSIEM będą wspaniałą pamiątką tego dnia pełnego niespodzianek.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku oraz wszystkim zaproszonym Gościom za dostarczenie naszym pociechom niezapomnianych przeżyć.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt