Zapraszamy na bajkowe konkurencje – quiz literacki „Jaka to bajka?”5.06.2012 20:51

W ramach realizacji projektu „Rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci” zorganizowałyśmy międzygrupowy quiz literacki „Jaka to bajka?”, którego celem było utrwalenie i pogłębienie znajomości klasycznych bajek dla dzieci oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy. Quiz przygotowały panie Małgorzata Dykas i Marta Jamrogowicz. W grupach młodszych odbył się 31 maja, zaś w starszych 5 czerwca.

W konkursie przeprowadzonym w grupach I i II wzięły udział wszystkie dzieci, natomiast starszaków reprezentowały trzy pięcioosobowe zespoły. Na bajkowe konkurencje składały się zagadki słowne, obrazkowe, słuchowe, sprawnościowe, zadania dla całej grupy jak i dla chętnych reprezentantów drużyny. Dzieci rozpoznawały bajki po usłyszanym fragmencie, układały puzzle, dopasowywały obrazki do odpowiedniej bajki czy też wyjmowały zagubione bajkowe przedmioty z czarodziejskiego kuferka. Musiały wykazać się „zgrabnymi rączkami” wrzucając ziarenka grochu do plastikowych butelek i celując smakołykami do koszyczka Czerwonego Kapturka. Przedszkolaki zamieniły się także w pracowite krasnoludki idące ochoczo do pracy. Wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli. Bajkowe zadania wzbudziły u nich ogromne emocje: radość, zadowolenie, a także smutek i nawet łzy… Wśród młodszych pociech niewielką różnicą punktów zwyciężyła grupa II, która w nagrodę otrzymała paczkę słodkich ciasteczek. Także minimalną różnicą punktów wśród starszaków wygrała reprezentacja grupy V.  Uczestnicy quizu z grup III, IV i V dostali nagrody: pluszaka lub puzzle. Natomiast wszyscy, i starsi, i młodsi, za wspaniałą zabawę i wykazanie się znajomością bajek zostali nagrodzeni medalami i słodkościami oraz wielkimi brawami 🙂

Quiz był nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale uczył współpracy w zespole, zdrowego współzawodnictwa oraz umiejętności godzenia się z przegraną.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt