„Lokomotywa Pana Tuwima” – magiczna podróż przedszkolaków w świat poezji22.04.2012 19:03

Nie od dziś wiadomo, że dziecięcy świat jest pełen barw, życia i pozytywnych wydarzeń. Dlatego też dzieci z ogromną ochotą i nieustanną ciekawością odwiedzają bibliotekę, gdzie zawsze czeka na nich coś nowego i niesamowitego. Bowiem każda nowa bajka, każdy wiersz czy autor to inna opowieść, w jakiej mają okazję uczestniczyć.

Mijający właśnie miesiąc upłynął pod znakiem twórczości Juliana Tuwima – autora, którego wiersze zna już kolejne pokolenie. I one wciąż żyją! Wciąż są pełne radości, ciągle bawią i rozśmieszają, a przy tym uczą i pozwalają poznawać świat.

Wsiadając do pociągu stworzonego przez Juliana Tuwima, gdzie „pełno ludzi w każdym wagonie, a w jednym krowy, a w drugim konie (…)”, przy dźwiękach roześmianej lokomotywy, udaliśmy się w magiczną podróż. Ileż przy tym było śmiechu i zabawy! Na pierwszej stacji mieliśmy okazję poznać sympatycznego pieska „Dżoncio”, którego właścicielem był sam Julian Tuwim i jak przekonywał swoich bliskich – Dżoncio był pieskiem naprawdę wyjątkowym. Na kolejnej stacji czekało na nas nie lada zadanie – oto przed nami pojawiła się ogromna i apetyczna… rzepka! A my? My musieliśmy ją oczywiście wyrwać, co okazało się niełatwym zadaniem, a do tego potrzebna była siła całej grupy. Na trzeciej stacji, do której dojechaliśmy naszym magicznym pociągiem, czekały na nas tajemnicze koperty. A w nich – kolejne zadanie do wykonania! Układanie ilustracji do wierszy z małych elementów, a jakby tego było mało – musieliśmy odgadnąć, jaki wiersz autora przedstawia nasz obrazek, co poszło nam całkiem nieźle. Przy dźwiękach roześmianej lokomotywy powróciliśmy na stację początkową, dźwigając ze sobą duży bagaż – bagaż pełen radości, śmiechu i dowcipu, który sukcesywnie napełnialiśmy podczas tej wyjątkowej podróży 🙂 I mamy zamiar czerpać z niego każdego dnia!

Serdecznie dziękujemy paniom pracującym w Bibliotece, na czele z panią Halinką, za kolejną niezwykłą podróż, w jakiej mieliśmy okazję uczestniczyć.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt