Ten wyjątkowy dzień22.12.2011 16:59

Po raz kolejny w tym roku nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach przygotowanych specjalnie dla nas, przez panią Halinkę, w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku. 16 grudnia starszaki z grupy „Misie”, pod czujnym okiem pani Joli, pokonały drogę do biblioteki, aby tam uczestniczyć w spotkaniu pod hasłem „Ten wyjątkowy dzień”. Dzieci od progu zastanawiały się, o jaki dzień chodzi? Odpowiedź znalazły w wysłuchanym opowiadaniu i wierszu, wówczas wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Ten wyjątkowy dzień to Wigilia Bożego Narodzenia. Pani Halinka ukazała dzieciom wyjątkowość tego dnia, przybliżyła im świąteczne tradycje. Dzieci układały puzzle przedstawiające symbole bożonarodzeniowe. Podczas wigilijnego spotkania nie mogło zabraknąć wspólnie śpiewanych kolęd, z serca składanych życzeń, no i oczywiście… prezentów! Jednak odnalezienie ich wśród regałów z książkami było nie lada wyzwaniem! Przedszkolaki poradziły sobie i z tym zadaniem, dzięki czemu mogły skosztować przepysznych smakołyków pozostawionych przez Mikołaja w tajemniczym bucie… Pozostało jedno nierozwiązane pytanie: czy Święty Mikołaj podąża dalej w jednym bucie…? 😉 Ale o tym dowiemy się pewnie dopiero za rok!

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt