Spotkanie z Policjantką18.09.2023 20:30

18 września 2023r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantką sierż. szt. Agnieszką Przebiedą z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pani policjantka, w formie praktycznej i zabawowej przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki dowiedziały się również, dlaczego należy używać elementów odblaskowych i jak są ważne po zmroku. Policjantka poinformowała i zademonstrowała dzieciom w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa i dlaczego nie wolno głaskać pupili bez zgody właściciela. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie wspólnych zajęć dzieci mogły wsiąść do autochodzików i poćwiczyć jazdę przez demonstracyjną ulicę oraz utrwalić znajomość znaków drogowych. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja radiowozu na placu przedszkolnym, włączenie syren alarmowych oraz wręczenie podziękowań dla Pani policjantki. Bardzo dziękujemy za wspaniałe i pełne atrakcji spotkanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt