Dzień Mamy i Taty3.06.2023 18:04

Mama i tata najpiękniejsze słowa świata… i choć słowami trudno wyrazić wszystkie uczucia schowane w dziecięcym sercu, to tę właśnie próbę podjęły nasze przedszkolaki w ostatnich dniach. Przez długie tygodnie przygotowywały się bowiem do specjalnego, jakże wyjątkowego występu przed jedyną w swoim rodzaju widownią – swoimi Rodzicami. A przyczynkiem tego wszystkiego stały się dwa, specjalnie zaznaczone w kalendarzu święta – Dzień Mamy i Dzień Taty. Obchodzone pod wspólnym hasłem Dzień Rodziny święto, to wyjątkowy czas by podkreślić więzy łączące najbliższe sobie osoby, do czego my – jako przedszkole, chcemy dołożyć swoją malutką cegiełkę.

Przygotowania do zaplanowanej uroczystości rozpoczęły się na długo przed zaproszeniem do przedszkola swoich najbliższych. Dzieci z zapałem przystąpiły do nauki piosenek, tworzenia do nich akompaniamentu przy wykorzystaniu różnorodnych przedmiotów, poznawania nowych układów tanecznych, powtarzania wierszy czy utrwalania swoich ról w przygotowywanych inscenizacjach. Na ten jeden wyjątkowy dzień każda sala zamieniła się w scenę, na której nasi mali artyści wierszem i piosenką starali się przekazać to, co najpiękniejsze – szczere, dziecięce uczucie. Oprócz ciepłej atmosfery dało się wyczuć wiele innych emocji – ponad pojawiającą się delikatną tremą czy niepewnością dominowała radość, miłość, wdzięczność i duma. Mali artyści spisali się na medal, o czym świadczyć mogą przebijające się co chwilę gromkie brawa. A pojawiające się przy wręczaniu upominków i uściskach łzy wzruszenia świadczyć mogą o jednym – to był na pewno udany dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt